Stavba kuchyně a oslava založení střediska

Dobrý den, ahoj,

v dubnu středisko oslaví 8888 dnů od svého založení. U příležitosti tohoto kulatého výročí pořádáme o víkendu 28. – 29. 4. 2018 oslavu spojenou se stavbou kuchyně na našem novém tábořišti. Nové tábořiště zpestří naše tábory ale především nám umožní vybudovat vlastní dlouhodobé zázemí. Postavit novou kuchyni, která se bude používat mnoho následujících let bude velká akce a proto bychom vás rádi požádali o pomoc.

Budeme rádi, když přijedete a pomůžete nám a zároveň s námi oslavíte velký milník pro středisko, ať už je to výročí nebo nové vlastní tábořiště. Oceníme i malou pomoc a budou k dispozici práce různého druhu, takže najdeme vhodnou činnost pro každého. Hlavní pracovní vytížení proběhne o víkendu, ale můžete s námi zůstat až do úterý. Práci si zpříjemníme dobrým jídlem a pitím. Hlavní “párty” pak proběhne v sobotu večer.

Dejte nám vědět jestli přijedete v tomhle formuláři. Prosíme vyplňte ho co nejdříve, nejpozději však 22. 4.

Práci, jídlo a pití pro přihlášené zajistíme. Ubytování bohužel ne, na louce je možné si postavit stan. Dopravu budeme řešit individuálně, pokud hledáte nebo nabízíte místo, dejte nám to prosím vědět ve formuláři. Louka leží zde, nejlepší příjezd je z obce Velké Tresné. Vhodné místo na parkování leží zde, jen malý kousek od samotného tábořiště.

Abyste věděli, co nás čeká, tak se se můžete podívat na fotky ze stavby kuchyně oddílu Červánek. Naše bude podobná, jen bude větší a budeme stavět i jídelnu.

Orintační program stavby

 • Pátek večer
  • Příjezd na místo
 • Sobota
  • Příprava místa, ke stavbě (podlaha)
  • Řezání a natírání trámů
  • Betonové patky
  • Stavění konstrukce
  • Párty
 • Neděle
  • Stavění konstrukce
  • Střecha, opláštění
 • Pondělí a Úterý
  • Dohánění skluzu
  • Dolaďování, detaily, dokončování, odpočinek…

Další poznámky

 • V případě nepříznivého počasí postavíme hangár, který alespoň trochu zajistí sucho.
 • Věděli jste že 8888 dní má přesně 213 312 hodin a to je také krásné číslo?
 • Naši skauti a skautky budou o víkendu na tradičních šutrech, ale v neděli večer se k akci připojí, pokud budou chtít.

Kontakt

 • Jiří Řihák – Thran, 774 024 628, thran@skaut.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *