Battlefield 1

Po trochu další době vás opět vítám u dalšího článku vašeho oblíbeného koutku. Dneksa si uděláme takovou menší recenzi na hru, kterou jsem nikdy nehrál, takže již teď můžete tušit, jak moc věrohodná tato recenze bude. Nic méně i tak doufám, že se vám to bude líbit.

Dneksa bude řeč o Battlefield 1. Tato FPS střílečka se zásadně liší od ostatních novodobých titulů tím, že její děj je zasazen do první světové války. Jistě si říkáte, že prostředí, ve kterém je hra zasazena, není až tak důležité, že nejdůležitější je samotný gameplay. Ale představte si, že několik let po sobě hrajete hry, které se všechny odehrávají v součastnosti či budoucnosti. Právě proto je změna v podobě změny časového zasazení tak vítané. Udělat takovoutu hru však není žádný lehký úkol. Žádná velká hra s takovouto tématikou totiž nikdy před tím nebyla, tudíž vývojáři museli hodně zariskovat. A to se jim vyplatilo. Studio DICE se však s tímto nelehkým úkolem vypořádalo bravurně, a přináší tak na svět Battlefield 1. Jak jsem již řekl, hra je zasazená do první světové války. To však není tak úplně pravda. DICE se dobře rozhodlo přidat do hry zbraně, které v první světové válce vůbec nebyli, ale na druhou stranu 100% realistická hra by nebyla to, co chtějí dnešní hráči vidět. I tak si však hra zachovává reálný vzhled, který hráči ocení. Ve hře se vyskytuje velké množství historických zbraní a různých vozidel (včetně vzducholodě), tudíže se bojuje opravdu všude. Dokonalé audiovizuální zpracování dodáva hře dokonalou atmosféru zákopoé války a dobré zpracování map zajišťuje, že se na žádné mapě nebudete nudit.stazeny-soubor-2

Hra se svojí poměrně roveluční koncepcí překvapila nejen mě, ale i další sta tisíce lidí, kteří tuto hru denně hrají. Nabízí vynikající multiplayerovou akci a průměrný singleplayer, který však není nijak zvlášť důležitý, tudíž tomuto nedostatku nepřikládejme žádnou větší váhu. Za cenu 1,300-, nabízí opravdu dobrý herní zážitek, ke kterému se budete chtít vracet.

Znovu opakuji, že tuto hru jsem nikdy nehrál, tudíž všechny mé dojmy, které zde zmiňuji, jsou pouze z videí, které jsem viděl. Doufám, že se vám tento článek líbil a že jste se dozvěděli alespoň něco o novém Battlefieldu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *